جین مومی براق DIY waxed jeans


جین مومی براق
جین‌های مومی براق این فصل خیلی‌ مد شده. اگر به فشن شو دیور یا آکنه دقت کنید این مدل جین رو زیاد می‌بینین. من هیچوقت همچین شلوار جینی نداشتم چون هم قیمتش گرون و هم اینکه مطمئن نبودام که شیک باشه ولی‌ حالا که میبینم بهترین مارک‌های دنیا اونو رو کردن، بدم نمیاد امتحانش کنم. ولی‌ هنوز مشکل قیمتش بود تا اینکه یک راه خوب برای این مشکل پیدا کردم: خودم یک جین مومی براق طراحی کنم!
خیلی‌ سخت نیست. شما هم میتونین این کار رو بکنید.
 به وسائل زیر احتیاج دارین :

1- شلوار جین که به اندازه کافی‌ پوشیده شده و کمی‌ جا باز کرده. اگر شلواری دارین که براتون ۱ یا ۲ سایز هم بزرگ چه بهتر. چون در آخر این کار شلوار کلی‌ سفت و کوچیک می‌شه! من یکی‌ از شلوار‌های قدیمی‌ که برام گشاد شده بود و رنگش هم تیره بود رو انتخاب کردم.
رنگ مشکی‌ اکریلیک. 2-
 3 -ژل براق یا گلاس که با رنگ قاطی‌ کنین  .
 4- ظرف برای مخلوط کردن رنگها.
5- قلم مویه بزرگ و زبر.
6- پلاستیک یا کارتون برای زیر دستی.‌
 ۸۰% رنگ مشکی‌ و ۲۰% ژل براق رو قاطی‌ کنین و خوب هم بزنین. اگر براقتر دوست دارین میزان ژل براق رو زیاد تر کنین. اگر خواستید مخلوط رو رقیق کنین میتونین کمی‌ آب اضافه کنید. 
شلوار رو روی پلاستیک یا کارتون پهن کنین و شروع به رنگ زدن از پائین به بالا کنین. سعی‌ کنین که با فشار یکسان به قلم مو رنگ بزنید که یکدست بشه. اگر فکر می‌کنین که لازم هست بیشتر از یکبار رنگ کنین مشکلی‌ نیست فقط حواستون باشه که رنگ بیشتر باعث تنگ و سخت شدن شلوار می‌شه. 
رنگ اکریلیک سریع خشک می‌شه، بنابرین میتونین پشت و روی شلوار رو در ۱ ساعت رنگ کنید. بعد از اینکه رنگ کاری تموم شد، اونو واسه چند ساعت از جائی‌ آویزان کنید که حسابی‌ خشک بشه.


همین، هورا، حالا شما هم یک جین مومی براق دارین!
پوشیدنش واسه اولین بار سخته ولی‌ هرچی‌ بیشتر اونو بپوشین بیشتر جا باز میکنه.

- دستور شستشو:
اگر از من میپرسید هیچوقت این شلوار رو نشویید. ولی‌ اگر حتما واجب شد که شسته بشه اونو فقط با آب سرد (هیچ صابون یا شوینده به کار نبرید) سریع بشویید. یا اگر میتونین اونو به خشک شویی بدین.

امیدوارم از جین مومی جدیدتون خوشتون بیاد و کمال استفاده رو این فصل ازش ببرین!No comments:

Post a Comment

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...